You are not logged in.
Pages: 1
Er staat me iets van bij, dat je de banden met het minste profiel voor op moest houden ivm iets..
Al weet ik me god niet meer met welke reden dat was..
Hoe zit dat ?!
Kan het ook mis hebben natuurlijk
Offline
Ivm de Haldex koppeling. Zoek ff op het oude forum
Offline
Banden met de grootste diameter moeten achterop ivm de visco-koppeling, haldex is FL2 dacht ik.
Daarom is het best om 4 nieuwe banden vh zelfde merk en type te steken. Nieuwe banden in bvb 215-65-16 kunnen wat verschillen tussen merk x en merk y. Vervang je er maar 2, dan is het nieuwe achterop (verondersteld dat de werkelijke diameter groter is dan die van de voorste).
Heeft iets te maken met de overbrengingsverhouding, ird, visco.
Staat wel ergens op het oude forum zoals Martin aangeeft, of iemand technisch meer onderlegd kan het verhaal hier nog es doen.
Of je kan het zoeken en vragen aan Ben of een mod om er hier een plakkertje van te maken
Offline
Last edited by ArjanN (2013-10-30 17:23:54)
Offline
Op Landyzone zijn er ettelijke draadjes van volgeschreven, misschien daar es checken.
Korte samenvatting: sommigen wisselen om de 5à6k miles van voor naar achter, zonder problemen, meesten vervangen alle 4 de banden gelijk of grootste diameter achteraan.
Algemene conclusie van forummers, Land Rover, mechaniekers: verschil zo klein mogelijk houden (minder dan/max 1mm, sommige spreken van 5mm) rolomtrek.
'Wetenschappelijk' bewijs voor die grens heb ik (nog) niet gevonden.
Offline
Keer een krijt streep op voor en achterband zetten, omwenteling maken, maat opmeten weet je ook gelijk de omtrek.
Tis zeker wel een puntje wat beter uitgewerkt kan/mag worden
Offline
Klopt, heb ook de beste ervaring met om de 4 a 5000Km wisselen. Deed dat in het begin en liep lang lekker. Als je ze laat steken dan begint hij op den duur tegen te wringen als er 2mm verschil begint op te zitten.
Het komt geleidelijk aan dus je voelt het niet, tot je nieuwe banden steekt, dan lijkt het een wereld van verschil... de eerste 20.000Km
Offline
Offline
Heb je het over de 2mm verschil in profiel diepte, of omtrek?
Offline
Offline
Heb er nog nachtmerries van
If nobody hates you,
You're doing something wrong.
--------------------------------
P38 Holland&Holland, swapped
Offline
Ik ben ook een felle remmer, ga toch zeker niet op 250m afstand al me rem ingedrukt houden.... xD
Offline
Pages: 1
[ Generated in 0.018 seconds, 8 queries executed - Memory usage: 559.73 KiB (Peak: 561.39 KiB) ]